» Dializoterapia – program dla pielęgniarek

Kurs specjalistyczny "Dializoterapia" przeznaczony dla pielęgniarek. Celem kursu jest przygotowanie pielęgniarki do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki nad pacjentem leczonym hemodializą, dializą otrzewnową i technikami pokrewnymi.
Łączna liczba godzin przenaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 165 godzin dydaktycznych, z podziałem na:
ZAJĘCIA TEORETYCZNE- 75 godz.
ZAJĘCIA PRAKTYCZNE- 90 godz.:
Ośrodek dializy pozaustrojowej - 35 godz.
Oddział toksykologiczny albo Oddział intensywnej terapii prowadzący zabiegi oczyszczenia pozaustrojowego krwi w technikach ciągłych - 20 godz.
Oddział dializ otrzewnowych - 35 godz.

Termin rozpoczęcia kursu:w każdym terminie w zależności od napływu min. 20 zgłoszeń.