» Edukator w cukrzycy - dla pielęgniarek i położnych

Kurs specjalistyczny w dziedzinie "Edukator w cukrzycy" przeznaczony jest dla pielęgniarek i położnych. Celem kształcenia jest wyposażenie pielęgniarki, położnej w profesjonalną wiedzę, umiejętności i kompetencje społęczne do prowadzenia edukacji terapeutycznej mającej na celu poprawę jakości życia osoby chorej na cukrzycę. Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 160 godzin dydaktycznych, z podziałem na:
Oddział diabetologiczny dla dorosłych - 24 godz.
Oddział diabetologiczny dla dzieci - 24 godz.
Poradnia diabetologiczna z zakontraktowanym z NFZ świadczeniem dla kobiet w ciąży - 16 godz.

Termin rozpoczęcia kursu: w każdym czasie w zależności od napływu min. 20 zgłoszeń