» Kompresjoterapia – dla pielęgniarek

Kurs specjalistyczny "Kompresjoterapia" przeznaczony jest dla pielęgniarek. Celem kursu jest przygotowanie pielęgniarki do udzielania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w zakresie kompresjoterapii profilaktycznej i leczniczej w chorobach układu żylnego i limfatycznego. Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 110 godzin dydaktycznych, z podziałem na:

ZAJĘCIA TEORETYCZNE – 75 godz. (w tym 40 godz - wykłady, 35 godz. - zajęcia warsztatowe)

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE – 35 godz.:

Oddział chirurgii naczyniowej i angiologii albo Poradnia chirurgii naczyniowej i chorób naczyń albo Poradnia leczenia ran - 35 godz.

Termin rozpoczęcie kursu w każdym terminie w zależności od napływu min. 20 zgłoszeń