» Monitorowanie dobrostanu płodu w czasie ciąży i podczas porodu

Kurs specjalistyczny "Monitorowanie dobrostanu płodu w czasie ciąży i podczas porodu" przeznaczony jest dla położnych. Celem kształcenia jest przygotowanie położnej do samodzielnego udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie monitorowania drobnostanu płodu w czasie ciąży i podczas porodu, w wybranych stanach klinicznych matki i płodu. Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 90 godzin dydaktycznych, w tym:

ZAJĘCIA TEORETYCZNE-35 godzin. (w tym 10 godzin ćwiczeń w warunkach symulowanych lub w warunkach naturalnych)

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE -55 godz.

Sala porodowa albo Izba przyjęć położniczo-ginekologiczna - 14 godz.
Oddział patologii ciąży albo Oddział perinatologii albo Izba przyjęć położniczo-ginekologiczna - 41 godz.

Termin rozpoczęcia kursu: w każdym terminie w zależności od napływu min. 20 zgłoszeń.