» Opieka nad osobami z cukrzycą stosującymi terapię ciągłego podskórnego wlewu insuliny (CPWI) - dla pielęgniarek i położnych

Kurs specjalistyczny "Opieka nad osobami z cukrzycą stosującymi terapię ciągłego podskórnego wlewu insuliny (CPWI)" przeznaczony jest dla pielęgniarek i położnych. Celem kształcenia jest przygotowanie pielęgniarki/połoznej do samodzielnej, kompleksowej opieki nad osobami z cukrzycą stosującymi terapię ciągłego podskórnego wlewu insuliny. Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 129 godzin dydaktycznych, w tym:
ĆWICZENIA (sala do ćwiczeń) - 75 godz.

Oddział diabetologii dziecięcej albo Oddział diabetologii dorosłych albo Poradnia cukrzycowa dla dzieci/dla dorosłych - 25 godz.

Termin realizacji kursu: w każdyma czasie w zależności od napływu min. 20 zgłoszeń.