» Pielęgniarstwo Geriatryczne - dla pielęgniarek

Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie "Pielęgniarstwa Geriatrycznego" przeznaczony jest dla pielęgniarek. Celem kształcenia jest zdobycie przez pielęgniarkę ogólnej wiedzy z zakresu geriatrii i pielęgniarstwa geriatrycznego oraz uzyskanie przez nią umiejętności postępowania i pielęgnowania chorych z typowymi schorzeniami wieku podeszłego. Łączna liczba godz. przeznaczonych na realizację programu kursu kwalifikacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 305 godz. dydaktycznych z podziałem na:

Oddział neurologiczny - 35 godz.
Oddział geriatryczny albo Oddział internistyczny - 35 godz.
Zakład opiekuńczo-leczniczy albo Zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy - 35 godz.
Zakład opieki paliatywno-hospicyjnej - 20 godz.

UWAGA! Warunkiem przystąpienia do kursu kwalifikacyjnego w dziedzinie Pielęgniarstwa Geriatrycznego jest ukończenie:

1. Kursu specjalistycznego Leczenie ran
Zaświadczenie o ukończonym kursie specjalistycznym należy dołączyć do wniosku o dopuszczenie do kursu kwalifikacyjnego.

Termin rozpoczęcia kursu: w każdym czasie w zależności od napływu min. 20 zgłoszeń.