» Pielęgniarstwo Operacyjne - dla pielęgniarek

Kurs Kwalifikacyjny w dziedzinie „Pielęgniarstwa operacyjnego” przeznaczony jest dla pielęgniarek. Celem kształcenia jest przygotowanie pielęgniarki do realizacji zadań zawodowych na bloku operacyjnym w zakresie instrumentowania do zabiegów operacyjnych w chirurgii ogólnej, chirurgii jednego dnia, chirurgii noworodka i niemowlęcia, chirurgii ortopedycznej i traumatologicznej z podstawami neurochirurgii oraz w ginekologii operacyjnej i położnictwie.Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu kwalifikacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 365 godzin dydaktycznych, z podziałem na:

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE- 210 godz.

Centralna sterylizatornia – 14 godz.
Blok operacyjny chirurgii ogólnej oraz sala operacyjna chirurgii jednego dnia – 63 godz.
Blok operacyjny chirurgii noworodka i niemowlęcia – 35 godz.
Blok operacyjny chirurgii ortopedycznej i traumatologii– 63 godz. Blok operacyjny ginekologii i położnictwa - 35 godz.

Termin rozpoczęcia kursu: w każdym terminie w zależności od napływu min. 20 zgłoszeń.