» Pielęgniarstwo Opieki Paliatywnej - dla pielęgniarek

Kurs kwalifikacyjny "Pielęgniarstwo opieki paliatywnej" przeznaczony jest dla pielęgniarek. Celem kształcenia jest zdobycie specjalistycznej wiedzy i niezbędnych umiejętności do sprawowania opieki nad pacjentem z przewlekłą, postępującą, zagrażającą życiu chorobą. Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu kwalifikacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 380 godzin dydaktycznych:

ZAJĘCIA TEORETYCZNE - 205 godz. ZAJĘCIA PRAKTYCZNE – 175 godz.:

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii (OAiIT) – 35 godz.
Oddział opieki/medycyny paliatywnej – 70 godz.
Zespół domowej opieki paliatywnej - 35 godz.
Hospicjum dla dzieci albo Oddział onkologii dziecięcej albo Oddział neurologii wieku rozwojowego albo Oddział rehabilitacji dziecięcej – 35 godz.

Termin rozpoczęcia kursu: obecnie w trakcie realizacji. Kolejna edycja zostanie zorganizowana w przypadku napływu min. 20 zgłoszeń.