» Pielęgniarstwo Psychiatryczne - dla pielęgniarek

Kurs kwalifikacyjny "Pielęgniarstwo Psychiatryczne" przeznaczony jest dla pielęgniarek. Celem kształcenia jest uzyskanie przez pielęgniarkę specjalistycznych kwalifikacji do udzielania określonych świadczeń zdrowotnych wchodzących w zakres dziedziny pielęgniarstwa psychiatrycznego. Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu kwalifikacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 310 godzin dydaktycznych z podziałem na:

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE - 180 godz.:

Poradnia zdrowia psychicznego (PZP) – 21 godz.
Oddział psychiatryczny dla dorosłych – 49 godz.
Oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży – 35 godz.
Oddział dzienny psychiatryczny – 35 godz. Stacjonarny oddział rehabilitacji psychiatrycznej albo Oddział/zespół leczenia środowiskowego - 40 godz.

Termin rozpoczęcia kursu w każdym terminie w zależności od napływu min. 20 zgłoszeń.