» Pielęgnowanie pacjenta dorosłego wentylowanego mechanicznie - dla pielęgniarek

Kurs specjalistyczny "Pielęgnowanie pacjenta dorosłego wentylowanego mechanicznie" przeznaczony jest dla pielęgniarek. Celem kształcenia jest przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie pielęgnowania pacjenta dorosłego wentylowanego mechanicznie w warunkach stacjonarnej opieki zdrowotnej i w warunkach domowych. Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 105 godzin dydaktycznych, w tym:
Oddział anestezjologii i intensywnej terapii - 28 godz.
Oddział pulmonologiczno-alergologiczny prowadzący wentylację nieinwazyjną albo Oddział pulmonologiczno-alergologiczny z ośrodkiem domowego leczenia tlenem - 21 godz.

Termin realizacji kursu: w każdym czasie w zależności od napływu min. 20 zgłoszeń.