» Podstawy opieki paliatywnej - dla pielęgniarek

Kurs specjalistyczny "Podstawy opieki paliatywnej" przeznaczony jest dla pielęgniarek. Celem kształcenia jest zastosowanie przez pielęgniarkę metod terapeutycznych poprawiających jakość życia pacjenta objętego opieką paliatywną oraz jego rodziny/opiekunów. Łączna liczba godzin przeznaczonych na realiuzację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 85 godzin dydaktycznych, w tym:

Ośrodek opieki paliatywnej (Hospicjum albo Zespół opieki paliatywnej albo Oddział opieki/medycyny paliatywnej) - 35 godz.

Termin realizacji kursu: w każdyma czasie w zależności od napływu min. 20 zgłoszeń.