» Resuscytacja krążeniowo-oddechowa - dla pielęgniarek i położnych

Kurs specjalistyczny „Resuscytacja krążeniowo-oddechowa” przeznaczony jest dla pielęgniarek i położnych. Celem kształcenia jest przygotowanie pielęgniarki i położnej do samodzielnego rozpoznania stanu nagłego zagrożenia zdrowotnego i podjęcia działań resuscytacyjnych u osób dorosłych oraz dzieci i niemowląt zgodnie ze współczesną wiedzą z zakresu ratownictwa medycznego.

Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 90 godzin dydaktycznych, z podziałem na:

ĆWICZENIA W WARUNKACH SYMULOWANYCH - 40 godz.

Oddział intensywnej terapii albo Oddział intensywnej opieki kardiologicznej - 30 godz.

Termin rozpoczęcia kursu: w każdym czasie w zależności od napływu min. 20 zgłoszeń.