» Terapia bólu ostrego u dorosłych - dla pielęgniarek i położnych

Kurs specjalistyczny"Terapia bólu ostrego u dorosłych" przeznaczony jest dla pielęgniarek i położnych. Celem kształcenia jest przygotowanie pielęgniarki, położnej do samodzielnego udzielania świadczeń zdrowotnych w okresie okołooperacyjnym w zakresie uśmierzania bólu ostrego: monitorowanie natężenia bólu za pomocą przyjętych skal oceny natężenia bólu; monitorowania przebiegu leczenia przeciwbólowego u chorych; podawania leków różnymi drogami w celu uśmierzania bólu ostrego w zakresie zlecenia lekarskiego, także z wykorzystaniem technik analgezji regionalnej; modyfikowania dawki leku przeciwbólowego, w zakresie zlecenia lekarskiego, na podstawie monitorowania bólu i stanu pacjenta. Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 98 godzin dydaktycznych, w tym:

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE -70 godz.

Blok operacyjny dorosłych - 21 godz.( 3 dni x 7 godz.)
Oddział poznieczuleniowy/pooperacyjny- 49 godz.

Termin rozpoczęcia kursu: w każdym terminie w zależności od napływu min. 20 zgłoszeń.