» Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego - dla pielęgniarek i położnych

Kurs specjalistyczny „Wykonywanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego” przeznaczony jest dla pielęgniarek i położnych. Celem kształcenia jest przygotowanie pielęgniarki, położnej do wykonania standardowego, spoczynkowego badania elektrokardiograficznego oraz badań diagnostycznych w ramach uprawnień z wykorzystaniem zapisu elektrokardiograficznego, a także interpretacji składowych prawidłowego zapisu czynności bioelektrycznej serca oraz rozpoznania cech elektrokardiograficznych wybranych stanów chorobowych, w tym stanów zagrożenia życia i zdrowia.

Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 108 godzin dydaktycznych, z podziałem na:

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE- 58 godz.

Termin rozpoczęcia kursu: w każdym czasie w zależności od napływu min. 20 zgłoszeń.