» Wykonanie konikopunkcji, odbarczenie odmy prężnej oraz wykonanie dojścia doszpikowego - dla pielęgniarek

Kurs specjalistyczny "Wykonanie konikopunkcji, odbarczenie odmy prężnej oraz wykonanie dojścia doszpikowego" przeznaczony jest dla pielęgniarek. Celem kształcenia jest przygotowanie pielęgniarki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w zakresie wykonania w sytuacjach szczególnych konikopunkcji, odbarczania odmy prężnej oraz wykonania dojścia doszpikowego. Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 40 godzin dydaktycznych, w tym:
ĆWICZENIA W WARUNKACH SYMULOWANYCH - 25 godz.

Termin realizacji kursu: w każdyma czasie w zależności od napływu min. 20 zgłoszeń.