» Wykonywanie i ocena testów skórnych - dla pielęgniarek

Kurs specjalistyczny "Wykonywanie i ocena testów skórnych" przeznaczony jest dla pielęgniarek. Celem kształcenia jest przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonania i oceny wyników testów skórnych doskórnych, naskórnych i śródskórnych i prowadzenie edukacji zdrowotnej w chorobach alergicznych. Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 45 godzin dydaktycznych, w tym:

Gabinet zabiegowy alergologiczny w poradni alergologicznej - 11 godz.
Gabinet zabiegowy alergologiczny w oddziale alergologicznym albo internistycznym albo pulmunologicznym albo interny dziecięcej i alergologii- 10 godz.

Termin realizacji kursu: w każdyma czasie w zależności od napływu min. 20 zgłoszeń.