» Wywiad i badania fizykalne – dla pielęgniarek i położnych

Kurs specjalistyczny "Wywiad i badania fizykalne" przeznaczony jest dla pielęgniarek i położnych. Celem kształcenia jest ukształtowanie kompetencji samodzielnego, kompleksowego badania podmiotowego i przedmiotowego pacjenta dorosłego oraz analizy wyników badania w kierunku sformułowania wniosków pozwalających na planowanie i realizowanie opieki. Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 100 godzin dydaktycznych z podziałem na:

ZAJĘCIA TEORETYCZNA - 75 godz.

Oddział chorób wewnętrznych - 15 godz.

Oddział neurologiczny lub Oddział anestezjologi i intensywnej terapii - 10 godz.

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym w postaci testu jednokrotnego wyboru.

Termin rozpoczęcia kursu: w każdym czasie w zależności od napływu min. 20 zgłoszeń.