» Żywienie dojelitowe i pozajelitowe - dla pielęgniarek

Kurs specjalistyczny "Żywienie dojelitowe i pozajelitowe" przeznaczony jest dla pielęgniarek. Celem kształcenia jest przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki nad chorym dorosłym i dzieckiem z zastosowanym żywieniem dojelitowym i pozajelitowym. Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 200 godzin dydaktycznych, w tym:

Oddział wewnętrzny albo Oddział geriatryczny albo Oddział chirurgii ogólnej - 20 godz.
Oddział neurologii albo Zakład opiekuńczo-leczniczy albo Oddział intensywnej opieki medycznej albo Oddział geriatryczny albo Oddział opieki paliatywnej- 30 godz.
Oddział intensywnej opieki medycznej albo Oddział chirurgii ogólnej - 30 godz.
Oddział/Poradnia leczenia żywieniowego dziecięcego ośrodka specjalistycznego albo Oddział intensywnej opieki medycznej dla dzieci - 30 godz.

Termin realizacji kursu: w każdyma czasie w zależności od napływu min. 20 zgłoszeń.